Plausible (2.2.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Disabled
it: Disattivato

en: Settings
it: Impostazioni

en: Statistics
it: Statistiche

en: Visibility
it: Visibilità

en: Roles
it: Ruoli

en: Domain
it: Dominio

en: General
it: Generale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Add tracking to specific pages
it: Aggiungi la tracciabilità (tracking) a specifiche pagine

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Add tracking for specific roles
it: Abilita la tracciabilità per ruoli specifici

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Tracking scope
it: Perimetro del tracciamento

en: Every page except the listed pages
it: Tutte le pagine eccetto quelle selezionate

en: The listed pages only
it: Solo le pagine selezionate

en: Add to the selected roles only
it: Abilita solo per i ruoli selezionati

en: Add to every role except the selected ones
it: Abilita per tutti i ruoli eccetto quelli selezionati
