Ploytly chart (1.0.0) - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Value
he: ערך

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: - None -
he: - ללא -

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Font
he: גופן

en: Open
he: פתוח

en: Top
he: עליון

en: High
he: חזק

en: Low
he: חלש

en: Views
he: היבטים

en: Format
he: פורמט

en: Horizontal
he: אופקי

en: Vertical
he: אנכי

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Bar
he: סרגל

en: Color
he: צבע

en: Close
he: סגירה

en: Left
he: שמאל

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Layout settings
he: הגדרות מערך

en: Field settings
he: הגדרות שדה

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Tables
he: טבלאות

en: Legend
he: מקרא

en: Font Color
he: צבע גופן
