Ploytly chart (1.0.0) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Value
hu: Érték

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Font
hu: Betűtípus

en: Open
hu: Nyitott

en: Top
hu: Teteje

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Views
hu: Nézetek

en: Format
hu: Formátum

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Percent
hu: Százalék

en: Mode
hu: Mód

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Bar
hu: Bár

en: Color
hu: Szín

en: Close
hu: Bezár

en: Lines
hu: Vonalak

en: Left
hu: Bal

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Font Family
hu: Betűcsalád

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Chart type
hu: Grafikon típus

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Solid
hu: Tömör

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Pie
hu: Torta

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: layout
hu: elrendezés

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Top center
hu: Felső közép

en: Markers
hu: Jelölők

en: Shape
hu: Forma
