Ploytly chart (1.0.0) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Value
id: Nilai

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: - None -
id: - Tiada -

en: Name
id: Nama

en: Font
id: fonta

en: Open
id: Buka

en: Top
id: Atas

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Views
id: View

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Color
id: Warna

en: Close
id: Tutup

en: Left
id: Kiri

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Layout settings
id: Pengaturan tata letak

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Display type
id: Tipe tampilan

en: Top center
id: Tengah atas
