Ploytly chart (1.0.0) - en to is translation catalogue (25 entries)

en: Title
is: Titill

en: Value
is: Gildi

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Font
is: Leturgerð

en: Open
is: Opna

en: Top
is: Toppur

en: High
is: Mikið

en: Low
is: Lítið

en: Views
is: Gagnasýn

en: Format
is: Stílsnið

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: Percent
is: Prósent

en: Mode
is: Hamur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Color
is: Litur

en: Close
is: Loka

en: Left
is: Vinstri

en: Field settings
is: Svæðastillingar

en: Display type
is: Birta tegund
