Ploytly chart (1.0.0) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Value
nl: Waarde

en: Date
nl: Datum

en: Size
nl: Grootte

en: - None -
nl: - Geen -

en: Name
nl: Naam

en: Font
nl: Lettertype

en: Top
nl: Bovenaan

en: High
nl: Hoog

en: Low
nl: Laag

en: Views
nl: Overzichten

en: Format
nl: Opmaak

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Percent
nl: Procent

en: Mode
nl: Modus

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Color
nl: Kleur

en: Close
nl: Sluiten

en: Lines
nl: Lijnen

en: Left
nl: Links

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Font Family
nl: Font familie

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Chart type
nl: Grafiektype

en: Fill
nl: Vulling

en: Solid
nl: Vast

en: Layout settings
nl: Opmaak-instellingen

en: Field settings
nl: Veldinstellingen

en: Display type
nl: Weergavetype

en: Tables
nl: Tabellen

en: Legend
nl: Legenda

en: layout
nl: lay-out

en: Font Color
nl: Tekstkleur

en: Top center
nl: Middenboven

en: Shape
nl: Vorm

en: Parent field
nl: Bovenliggend veld

en: Dot
nl: Stip
