Ploytly chart (1.0.0) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Value
pt: Valor

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Font
pt: Fonte

en: Open
pt: Aberto

en: Top
pt: Superior

en: High
pt: Alto

en: Low
pt: Baixo

en: Format
pt: Formato

en: Mode
pt: Modo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Color
pt: Cor

en: Close
pt: Fechar

en: Left
pt: Esquerda

en: Orientation
pt: Orientação

en: Font Family
pt: Família de Fonte

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Solid
pt: Sólido

en: Layout settings
pt: Configurações de layout

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: Display type
pt: Tipo de exibição

en: Legend
pt: Legenda

en: Show legend
pt: Mostrar legenda

en: Font Color
pt: Cor da fonte

en: Top center
pt: Superior Central

en: Shape
pt: Forma

en: Parent field
pt: Campo pai
