Ploytly chart (1.0.0) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Value
pt: Valor

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Font
pt: Tipo de letra

en: Open
pt: Abrir

en: Top
pt: Topo

en: High
pt: Alta

en: Low
pt: Baixa

en: Format
pt: Formato

en: Mode
pt: Modo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Color
pt: Cor

en: Close
pt: Fechar

en: Lines
pt: Linhas

en: Left
pt: Esquerda

en: Font Family
pt: Tipo de Letra

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Top right
pt: Superior direito

en: Chart type
pt: Tipo de gráfico

en: Solid
pt: Sólida(o)

en: Layout settings
pt: Definições da disposição

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: Display type
pt: Mostrar tipo

en: Tables
pt: Tabelas

en: Legend
pt: Legenda

en: Font Color
pt: Cor do tipo de letra

en: Top center
pt: Centro superior

en: Shape
pt: Forma
