Ploytly chart (1.0.0) - en to ru translation catalogue (41 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Value
ru: Значение

en: Date
ru: Дата

en: Size
ru: Размер

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Font
ru: Шрифт

en: Open
ru: Открыть

en: Top
ru: Вверху

en: High
ru: Высокий

en: Low
ru: Низкий

en: Views
ru: Представление

en: Format
ru: Формат

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Vertical
ru: Вертикально

en: Mode
ru: Режим

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Bar
ru: Полоса

en: Color
ru: Цвет

en: Close
ru: Закрыть

en: Lines
ru: Линии

en: Left
ru: Слева

en: Orientation
ru: Ориентация

en: Font Family
ru: Семейство шрифтов

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Fill
ru: Заливка

en: Solid
ru: Сплошной

en: Layout settings
ru: Настройки макета

en: Field settings
ru: Настройки поля

en: Display type
ru: Тип отображения

en: Tables
ru: Таблицы

en: Legend
ru: Легенда

en: layout
ru: макет

en: Font Color
ru: Цвет шрифта

en: Top center
ru: Вверху в центре

en: Shape
ru: Фигура

en: Dot
ru: Пунктир

en: Dash
ru: Штрих
