Ploytly chart (1.0.0) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Value
sv: Värde

en: Date
sv: Datum

en: Size
sv: Storlek

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Open
sv: Öppen

en: Top
sv: Överst

en: High
sv: Hög

en: Low
sv: Låg

en: Views
sv: Vyer

en: Horizontal
sv: Horisontell

en: Vertical
sv: Vertikal

en: Percent
sv: Procent

en: Mode
sv: Läge

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Color
sv: Färg

en: Close
sv: Stäng

en: Left
sv: Vänster

en: Orientation
sv: Orientering

en: Font Family
sv: Fontfamilj

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Field settings
sv: Inställningar för fält

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Tables
sv: Tabeller

en: Legend
sv: Teckenförklaring

en: Show legend
sv: Visa bildtext

en: Font Color
sv: Fontfärg

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Shape
sv: Form
