Ploytly chart (1.0.0) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Value
tr: Değer

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Open
tr: Açık

en: Top
tr: En üst

en: High
tr: Yüksek

en: Low
tr: Düşük

en: Views
tr: Görünümler

en: Format
tr: Biçim

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Color
tr: Renk

en: Close
tr: Kapat

en: Left
tr: Sol

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Top center
tr: Üst orta

en: Shape
tr: Şekil
