Ploytly chart (1.0.0) - en to ug translation catalogue (16 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: - None -
ug: يوق

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Mode
ug: مودېل

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Color
ug: رەڭ

en: Close
ug: يېپىش

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Top left
ug: سول تەرەپ ئۈستى

en: Top right
ug: ئوڭ تەرەپ ئۈستى
