Ploytly chart (1.0.0) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Value
uk: Значення

en: Date
uk: Дата

en: Size
uk: Розмір

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Font
uk: Шрифт

en: Open
uk: Відкрито

en: Top
uk: Зверху

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Views
uk: Види

en: Format
uk: Формат

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Percent
uk: Відсоток

en: Mode
uk: Режим

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Bar
uk: Смуга

en: Linear
uk: Лінійне

en: Indicators
uk: Індикатори

en: Color
uk: Колір

en: Close
uk: Закрити

en: Lines
uk: Рядки

en: Left
uk: Ліворуч

en: Orientation
uk: Орієнтація

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Chart type
uk: Тип графіка

en: Fill
uk: Залити

en: Solid
uk: Суцільне

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Tables
uk: Таблиці

en: Bar Chart
uk: Стовпчикова діаграма

en: Pie
uk: Кругова діаграма

en: Legend
uk: Легенда

en: layout
uk: розкладка

en: Font Color
uk: Колір шрифту

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Markers
uk: Мітки

en: Shape
uk: Форма

en: Dot
uk: Крапка

en: Dash
uk: Риска

en: Scatter
uk: Розсіювання

en: Side
uk: Збоку

en: Label field
uk: Поле мітки
