Ploytly chart (1.0.0) - en to vi translation catalogue (35 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Value
vi: Giá trị

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Size
vi: Dung lượng

en: - None -
vi: - Không -

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Font
vi: Phông chữ

en: Open
vi: Mở

en: Top
vi: Đầu

en: High
vi: Cao

en: Low
vi: Thấp

en: Format
vi: Định dạng

en: Horizontal
vi: Ngang

en: Vertical
vi: Dọc

en: Percent
vi: Phần trăm

en: Mode
vi: Chế độ

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: Bar
vi: Thanh

en: Color
vi: Màu sắc

en: Close
vi: Đóng

en: Lines
vi: Dòng

en: Left
vi: Trái

en: Font Family
vi: Họ phông

en: Top left
vi: Trên trái

en: Top right
vi: Trên phải

en: Fill
vi: Điền

en: Layout settings
vi: Cấu hình bố cục

en: Field settings
vi: Cài đặt trường dữ liệu

en: Display type
vi: Kiểu trình bày

en: Legend
vi: Chú giải

en: layout
vi: bố cục

en: Font Color
vi: Màu chữ

en: Dash
vi: Neo ứng dụng
