Ploytly chart (1.0.0) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Value
fa: مقدار

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Font
fa: فونت

en: Open
fa: باز

en: Top
fa: بالا

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Views
fa: نماها

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Mode
fa: سبک

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Bar
fa: خط

en: Color
fa: رنگ

en: Close
fa: بستن

en: Left
fa: چپ

en: Top left
fa: بالا چپ

en: Top right
fa: بالا راست

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: layout
fa: آرایش
