Ploytly chart (1.0.0) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Value
it: Valore

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Font
it: Carattere

en: Open
it: Aperto

en: Top
it: In cima

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Views
it: Viste

en: Format
it: Formato

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Mode
it: Modalità

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Color
it: Colore

en: Close
it: Chiudi

en: Left
it: Sinistra

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: Display type
it: Tipo di display

en: Font Color
it: Colore font

en: Top center
it: Centro in alto
