Ploytly chart (1.0.0) - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Value
pl: Wartość

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: - None -
pl: - Brak -

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Font
pl: Czcionka

en: Open
pl: Otwarte

en: Top
pl: Góra strony

en: High
pl: Wysoka

en: Low
pl: Niski

en: Views
pl: Widoki

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Percent
pl: Procent

en: Mode
pl: Tryb

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Bar
pl: Słupek

en: Linear
pl: Liniowy

en: Indicators
pl: Wskaźniki

en: Color
pl: Kolor

en: Close
pl: Zamknij

en: Lines
pl: Linie

en: Left
pl: Lewo

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Chart type
pl: Typ wykresu

en: Solid
pl: Jednolite

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Display type
pl: Wyświetl typ

en: Pie
pl: Kołowy

en: Legend
pl: Legenda

en: layout
pl: układ

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Top center
pl: Górny środek

en: Shape
pl: Kształt

en: Dot
pl: Kropka
