Pluggable entity view builder (1.1.15) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: User
pt: Usuário

en: Comment
pt: Comentário

en: Media
pt: Mídia

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Card
pt: Cartão

en: Enabled entity types
pt: Tipos de entidades habilitadas
