Pluggable entity view builder (1.1.20) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Image
de: Bild

en: Taxonomy term
de: Taxonomie-Begriff

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: Comment
de: Kommentar

en: Media
de: Medien

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: Card
de: Karte

en: Block content
de: Inhalt blockieren

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Enabled entity types
de: Aktivierte Entitätstypen
