Plugin Reference (3.0.0) - en to cs translation catalogue (34 entries)

en: value
cs: hodnota

en: Value
cs: Hodnota

en: - None -
cs: - Nic -

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Filter by
cs: Filtrovat podle

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full
cs: Celé

en: Hidden
cs: Skryté

en: unlimited
cs: neomezené

en: Select list
cs: Seznam

en: Negate
cs: Negovat

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Values
cs: Hodnoty

en: Number of results
cs: Počet výsledků

en: Sort direction
cs: Směr řazení

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Field types
cs: Typy polí

en: Other…
cs: Jiný…

en: Text value
cs: Textová hodnota

en: Reference type
cs: Typ reference

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: Sort settings
cs: Nastavení řazení

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: Broken/Missing
cs: Rozbitý/chybějící
