Plugin Reference (3.0.2) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: value
ro: valoare

en: Value
ro: Valoare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Contains
ro: Conține

en: N/A
ro: N/D

en: Filter by
ro: Filtrare dupa

en: Configuration
ro: Configurație

en: Provider
ro: Furnizor

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Full
ro: Complet

en: Hidden
ro: Ascuns

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Negate
ro: Neagă

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Values
ro: Valori

en: Sort direction
ro: Direcție de sortare

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: Other…
ro: Alt...

en: Text value
ro: Valoare text

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Autocomplete matching: @match_operator
ro: Autocompletare potrivire: @match_operator

en: Block category
ro: Categorie bloc

en: Sort settings
ro: Setări de sortare

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Broken/Missing
ro: Deteriorat/Lipsă
