Plugin Reference (3.0.3) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: value
da: værdi

en: Value
da: Værdi

en: - None -
da: - Ingen -

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Contains
da: Indeholder

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Provider
da: Udbyder

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Hidden
da: Skjult

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Select list
da: Valgliste

en: Negate
da: Modvirk

en: Default value
da: Standardværdi

en: Check boxes/radio buttons
da: Afkrydsningfelter/radioknapper

en: Filter options
da: Filter muligheder

en: Values
da: Værdier

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Number of results
da: Antal resultatet

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Field types
da: Felttyper

en: Change handler
da: Skift handler

en: Other…
da: Anden…

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Reference type
da: Referencetype

en: Type of item to reference
da: Typen af element der skal refereres til

en: Reference method
da: Referencemetode

en: Block category
da: Blokkategori

en: Sort settings
da: Sortering

en: Broken/Missing
da: Defekt/Mangler

en: Default selection handler settings
da: Standard selection handler

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
da: Maksimalt antal autocomplete-forslag.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
da: Antallet af forslag der vises. Brug <em>0</em> for at fjerne grænsen.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
da: Størrelse på liste af autocomplete-forslag: @size
