Plugin Reference (3.0.5) - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: value
sv: värde

en: Value
sv: Värde

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: Contains
sv: Innehåller

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Filter by
sv: Filtrera på

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Provider
sv: Leverantör

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Hidden
sv: Dold

en: unlimited
sv: obegränsad

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Negate
sv: Negera

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Check boxes/radio buttons
sv: Kryssrutor/envalsknappar

en: Values
sv: Värden

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Number of results
sv: Antal resultat

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Sort options
sv: Alternativ för sortering

en: Field types
sv: Fälttyper

en: Change handler
sv: Byt hanterare

en: Other…
sv: Annat...

en: Text value
sv: Textvärde

en: Reference type
sv: Typ av referens

en: Type of item to reference
sv: Typ av objekt att referera

en: Reference method
sv: Metod för referens

en: Autocomplete matching: @match_operator
sv: Automatisk komplettering överensstämmer: @match_operator

en: Block category
sv: Blockkategori

en: Sort settings
sv: Inställningar för sortering

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Broken/Missing
sv: Trasig/Saknas

en: Default selection handler settings
sv: Inställningar för förvald urvalshanterare

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
sv: Största antal automatiskt kompletterande förslag.

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
sv: Antalet förslag som kommer att listas. Använd <em>0</em> för att ta bort begränsningen

en: Autocomplete suggestion list size: @size
sv: Automatiskt kompletterande liststorlek: @size
