Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (66 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Priority
fr: Priorité

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Project type
fr: Type de projet

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: Project types
fr: Types de projet

en: Edit
fr: Modifier

en: Test
fr: Tester

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Summary
fr: Résumé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Priorities
fr: Priorités

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Issue
fr: Ticket

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Done
fr: Terminé

en: Items
fr: Éléments

en: Address
fr: Adresse

en: Invoice
fr: Facture

en: Invoices
fr: Factures

en: Members
fr: Membres

en: Color
fr: Couleur

en: Task
fr: Tâche

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Key
fr: Clef

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Feature
fr: Fonctionnalité

en: Reference
fr: Référence

en: Changed
fr: Modifié

en: Story
fr: Article

en: Tasks
fr: Tâches

en: Organization
fr: Organisation

en: Telephone
fr: Téléphone

en: Columns
fr: Colonnes

en: About
fr: À propos

en: Member
fr: Membre

en: Expenses
fr: Depenses

en: Expense
fr: Dépense

en: Organizations
fr: Organisations

en: Timetracking
fr: Plage de travail

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Creator
fr: Créateur

en: Created on
fr: Créé le

en: Config
fr: Configuration

en: Assignee
fr: Cessionnaire

en: Statuses
fr: Statuts

en: Task list
fr: Liste de tâche

en: Task type
fr: Type de tâche

en: Project Management
fr: Gestion de Projet

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: Task List
fr: Liste de tâches

en: Add Task type
fr: Ajouter un type de tâche

en: Task types
fr: Types de tâches

en: Note type
fr: Type de note
