Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Priority
id: Prioritas

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Project types
id: Tipe proyek

en: Date
id: Tanggal

en: Test
id: uji

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Summary
id: Ringkasan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Done
id: Selesai

en: Items
id: Item

en: Address
id: Alamat

en: Invoices
id: Invoice

en: Members
id: Anggota

en: Color
id: Warna

en: Task
id: Perintah

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Key
id: Kunci

en: Features
id: Fitur

en: Feature
id: Fitur

en: Reference
id: Referensi

en: Changed
id: Berubah

en: Story
id: Berita/Artikel

en: Tasks
id: Tugas

en: Telephone
id: Telepon

en: Columns
id: Kolom

en: About
id: Tentang

en: Not saved yet
id: Belum disimpan
