Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Priority
it: Priorità

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Done
it: Fatto

en: Items
it: Elementi

en: Address
it: Indirizzo

en: Invoice
it: Fattura

en: Color
it: Colore

en: Authored on
it: Creato il

en: Key
it: Chiave

en: Features
it: Funzionalità

en: Feature
it: Funzionalità

en: Reference
it: Riferimento

en: Changed
it: Modificato

en: Story
it: Storia

en: Tasks
it: Operazioni

en: Organization
it: Organizzazione

en: Telephone
it: Telefono

en: Columns
it: Colonne

en: About
it: Informazioni

en: Creator
it: Utente

en: Created on
it: Creato il

en: Config
it: Configurazione

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato
