Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (37 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Last updated
th: แก้ไข

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Issue
th: เล่มปี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Items
th: จำนวน

en: Address
th: ที่อยู่

en: Invoice
th: ใบส่งของ

en: Color
th: สี

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Key
th: คีย์

en: Feature
th: ลักษณะการทำงาน

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Story
th: เรื่อง

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Member
th: สมาชิก

en: Creator
th: ผู้สร้าง

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Not saved yet
th: ยังไม่ได้บันทึกไว้
