Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Priority
fa: اولویت

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Test
fa: آزمایش

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Issue
fa: پی آمد

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Done
fa: انجام

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Address
fa: نشانی

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Invoices
fa: فاکتورها

en: Members
fa: اعضا

en: Note
fa: یادداشت

en: Color
fa: رنگ

en: Task
fa: وظیفه

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Key
fa: کلید

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Reference
fa: ارجاع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Story
fa: روایت

en: Tasks
fa: وظایف

en: Organization
fa: سازمان

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: About
fa: درباره

en: Expenses
fa: مخارج

en: Organizations
fa: سازمان‌ها

en: Timetracking
fa: پیگیری زمانی

en: Creator
fa: سازنده

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: PM
fa: ب.ظ

en: Not saved yet
fa: هنوز ذخیره نشده است
