Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Project type
hi: परियोजना प्रकार

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Project types
hi: परियोजना के प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Test
hi: परीक्षण

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Address
hi: पता

en: Invoice
hi: बिल

en: Invoices
hi: बिल

en: Members
hi: सदस्य

en: Color
hi: रंग

en: Task
hi: कार्य

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Changed
hi: बदल गया

en: Story
hi: कहानी

en: Tasks
hi: कार्य

en: About
hi: के बारे में

en: Member
hi: सदस्य
