Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Priority
ja: 優先度

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Test
ja: テスト

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Done
ja: 完了

en: Items
ja: アイテム

en: Address
ja: 住所

en: Invoice
ja: 請求書

en: Members
ja: メンバー

en: Note
ja: 注意

en: Color
ja: 色

en: Task
ja: タスク

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Key
ja: キー

en: Features
ja: フィーチャー

en: Reference
ja: 参照

en: Changed
ja: 変更済

en: Story
ja: ストーリー

en: Tasks
ja: タスク

en: Organization
ja: 会社

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Columns
ja: カラム

en: About
ja: アバウト

en: Member
ja: メンバー

en: Creator
ja: 作者

en: Created on
ja: 作成日

en: Config
ja: 設定

en: PM
ja: 午後

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: Project List
ja: プロジェクトリスト
