Drupal PM (Project Management) (4.1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Last updated
ur: آخری بار تدوین کیا گیا

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Summary
ur: خلاصہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Items
ur: سرخیاں

en: Color
ur: رنگ

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Story
ur: کہانی
