Podcast (using Views) (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Description field
pt: Campo de descrição

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: field
pt: campo

en: Title field
pt: Campo de título

en: URL field
pt: Campo de URL

en: Link field
pt: Campo de ligação

en: Creator field
pt: Campo criador

en: Publication date field
pt: Campo de data de publicação

en: GUID field
pt: Campo GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
pt: O identificador globalmente exclusivo do item RSS.

en: GUID is permalink
pt: GUID é um link permanente

en: Guid settings
pt: Configuração do Guid
