Podcast (using Views) (8.x-1.7) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Language
de: Sprache

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Description field
de: Beschreibungsfeld

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Title field
de: Titelfeld

en: URL field
de: URL-Feld

en: Link field
de: Linkfeld

en: Creator field
de: Autornamensfeld

en: Publication date field
de: Feld für das Veröffentlichungsdatum

en: GUID field
de: GUID-Feld

en: The globally unique identifier of the RSS item.
de: Die globale eindeutige ID des RSS-Elements.

en: GUID is permalink
de: GUID als Permalink verwenden

en: Guid settings
de: GUID-Einstellungen
