Podcast (using Views) (8.x-1.7) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Description field
pt: Campo de descrição

en: Generator
pt: Gerador

en: Title field
pt: Campo de título

en: Link field
pt: Campo de link

en: Creator field
pt: Campo criador

en: Publication date field
pt: Campo data de publicação

en: GUID field
pt: Campo GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
pt: O identificador global único do item RSS.

en: GUID is permalink
pt: GUID é link permanente

en: Guid settings
pt: Configurações do Guid
