Podcast Publisher (1.0.0-alpha4) - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Author
da: Forfatter

en: yes
da: ja

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: On
da: Tilsluttet

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: - None -
da: - Ingen -

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Description field
da: Beskrivelse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Email
da: E-mail

en: no
da: nej

en: Created
da: Oprettet

en: Off
da: Afbrudt

en: Custom
da: Tilpasset

en: File size
da: Filstørrelse

en: Desc
da: Faldende

en: Duration
da: Varighed

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Token
da: Symbol

en: Changed
da: Ændret

en: Complete
da: Komplet

en: Apply
da: Udfør

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Offset
da: Forskydning

en: Podcast Feed
da: Podcast-feed

en: Podcast Episode
da: Podcast-episode

en: Title field
da: Titelfelt

en: Generates an RSS feed from a view.
da: Opretter et RSS feed fra et view.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Image field
da: Billedfelt

en: Link field
da: Link-felt

en: Asc
da: Stigende

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
da: Feltet der bruges som RSS-titel for hver række.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
da: Feltet der bruges som RSS-beskrivelse for hver række.

en: Creator field
da: Oprettet af

en: Publication date field
da: Publiceringsdatofelt

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
da: Row style-plugin kræver at du angiver hvilke iews-felter der skal bruges i RSS-elementet.

en: Display fields as RSS items.
da: Vis felter som RSS-elementer.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
da: Feltet der skal bruges som RSS pubDate for hver række. Skal være i RFC 2822 format.

en: GUID settings
da: Indstillinger for GUID

en: GUID field
da: GUID-felt

en: The globally unique identifier of the RSS item.
da: Den globale, unikke identifikator af RSS-elementet.

en: GUID is permalink
da: GUID er permalink

en: The RSS item GUID is a permalink.
da: RSS-elementets GUID er et permalink.
