Podcast Publisher (1.0.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (42 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Image
cy: Delwedd

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: Description field
cy: Maes disgrifiad

en: Save
cy: Cadw

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Code
cy: côd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Apply
cy: Ceisio

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: Offset
cy: Ongli

en: Generates an RSS feed from a view.
cy: Cynhyrchu porth RSS o welediad.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
