Podcast Publisher (1.0.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Description field
nl: Beschrijvingsveld

en: Save
nl: Opslaan

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Default
nl: Standaard

en: Summary
nl: Samenvatting

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Source
nl: Bron

en: Bot
nl: Robot

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Processed
nl: Verwerkt

en: Complete
nl: Voltooid

en: Apply
nl: Toepassen

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Title field
nl: Titelveld

en: Generates an RSS feed from a view.
nl: Genereert een RSS-feed van dit overzicht.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Image field
nl: Afbeeldingsveld

en: File field
nl: Bestandsveld

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Block field
nl: Blokveld

en: Link field
nl: Link-veld

en: Bulk update
nl: Bulk-update

en: Asc
nl: Oplopend

en: Email field
nl: E-mailveld

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als de RSS-item 'title' voor elke rij.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
nl: Het veld dat wordt gebruikt als RSS-item 'description' voor elke rij.

en: Creator field
nl: 'Creator'-veld

en: Publication date field
nl: Veld Publicatiedatum

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
nl: Rijstijl-plugin vereist dat wordt gespecificeerd welke overzichtsvelden voor een RSS-item worden gebruikt.

en: Display fields as RSS items.
nl: Velden als RSS-items weergeven.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
nl: Het veld dat zal worden gebruikt als het RSS-item pubDate voor iedere rij. Dient in RFC 2822 notatie te zijn ingesteld.

en: GUID settings
nl: GUID-instellingen

en: GUID field
nl: GUID-veld

en: The globally unique identifier of the RSS item.
nl: De globale unieke ID van het RSS-item.

en: The RSS item GUID is a permalink.
nl: Het RSS-item GUID is een permalink.

en: Keywords field
nl: Sleutelwoordenveld

en: Use audio files for reusable media.
nl: Geluidsbestanden als herbruikbare media gebruiken.

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must either be an internal unprocessed path like "node/123" or a processed, root-relative URL as produced by fields like "Link to content".
nl: Het veld dat gebruikt zal worden als de RSS-itemlink voor elke rij. Dit moet een intern pad zijn zoals 'node/123' of een link relatief aan de site-root zoals bijvoorbeeld 'Link naar inhoud'-velden produceren.
