Podcast Publisher (1.0.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (79 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Feed
ro: Flux

en: Description field
ro: Câmp descriere

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Token
ro: Simbol

en: Source
ro: Sursă

en: Today
ro: Azi

en: Changed
ro: Schimbat

en: Complete
ro: Finalizat

en: Apply
ro: Aplică

en: Decimal
ro: Zecimal

en: Precision
ro: Precizie

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Offset
ro: Decalaj

en: Title field
ro: Câmp titlu

en: Last 30 days
ro: Ultimele 30 zile

en: Generates an RSS feed from a view.
ro: Generează un flux RSS din vizualizare.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Link field
ro: Câmp de tip legătură

en: Asc
ro: Ascendent

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
ro: Câmpul ce va fi folosit ca și titlul elementului RSS pentru fiecare rând.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
ro: Câmpul ce va fi folosit ca și descrierea elementului RSS pentru fiecare rând.

en: Creator field
ro: Câmpul creatorului

en: Publication date field
ro: Câmpul care conține data publicării

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
ro: Plugin-ul stilului rândului necesită specificarea cărui câmp al vizualizării să fie folosit pentru elementul RSS.

en: Display fields as RSS items.
ro: Afișează câmpurile ca elemente RSS.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
ro: Câmpul care va fi utilizat ca element pubDate pentru fiecare rând. Acesta trebuie să fie în format RFC 2822.

en: GUID settings
ro: Setări GUID

en: GUID field
ro: Câmp de tip GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
ro: Identificatorul unic global al elementului RSS.

en: GUID is permalink
ro: GUID este o legătură permanentă

en: The RSS item GUID is a permalink.
ro: GUID-ul elementului RSS este o legătură permanentă.

en: Guid settings
ro: Setări guid

en: Last 7 days
ro: Ultimele 7 zile
