Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Today
bn: আজ
