Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to fi translation catalogue (79 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Description field
fi: Kuvauskenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: Separator
fi: Erotin

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: File size
fi: Tiedoston koko

en: Owner
fi: Omistaja

en: Duration
fi: Kesto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Token
fi: Muuttuja

en: Source
fi: Lähde

en: Today
fi: Tänään

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Complete
fi: Valmis

en: Apply
fi: Käytä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Creator
fi: Luoja

en: Title field
fi: Otsikkokenttä

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Generates an RSS feed from a view.
fi: Generoi RSS-syötteen näkymästä.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Link field
fi: Linkkikenttä

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
fi: Kenttä jota käytetään RSS elementin otsikkona kullekin riville.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
fi: Kenttä jota käytetään RSS elementtien otsikkona kullekin riville.

en: Creator field
fi: Luojan kenttä

en: Publication date field
fi: Julkaisupäivämäärä-kenttä

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
fi: Rivityyppinen tyyli vaatii että määrittelet mitä kenttiä RSS:ssä käytetään.

en: Display fields as RSS items.
fi: Näytä kentät RSS syötteinä.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
fi: Kenttä jota käytetään julkaisupäivämääränä RSS syötteissä. Päivämäärän on oltava RFC 2822 muodossa.

en: GUID settings
fi: GUID asetukset

en: GUID field
fi: GUID kenttä

en: The globally unique identifier of the RSS item.
fi: Maailmanlaajuisesti uniikki RSS elementin tunniste.

en: GUID is permalink
fi: GUID on ikilinkki

en: The RSS item GUID is a permalink.
fi: RSS-elementin GUID on ikilinkki

en: Guid settings
fi: Guid asetukset
