Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to gu translation catalogue (39 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Links
gu: કડીઓ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Link
gu: કડી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Description field
gu: વર્ણન ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Separator
gu: વિભાજક

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: File size
gu: ફાઈલ માપ

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Today
gu: આજે

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Precision
gu: ચોકસાઇ
