Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to hi translation catalogue (60 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Feed
hi: फ़ीड

en: Description field
hi: विवरण क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Desc
hi: अवरोही

en: Duration
hi: अवधि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Source
hi: स्रोत

en: Today
hi: आज

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Precision
hi: सूक्ष्मता

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
