Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to hu translation catalogue (92 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Description field
hu: Leírás mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: Bitrate
hu: Bitráta

en: Updated
hu: Frissítve

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Created
hu: Létrehozva

en: Separator
hu: Elválasztó

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: File size
hu: Fájlméret

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Duration
hu: Időtartam

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Token
hu: Vezérjel

en: Source
hu: Forrás

en: Today
hu: Ma

en: Changed
hu: Módosítva

en: Complete
hu: Kész

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Decimal
hu: Decimális

en: Precision
hu: Pontosság

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Explicit
hu: Kifejezett

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Offset
hu: Eltolás

en: Creator
hu: Létrehozta

en: Analytics
hu: Elemzés

en: Title field
hu: Cím mező

en: Last 30 days
hu: Elmúlt 30 nap

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Image field
hu: Képmező

en: File field
hu: Fájlmező

en: Block field
hu: Blokkmező

en: Link field
hu: Hivatkozás mező

en: Asc
hu: Növ

en: Image Style
hu: Képstílus

en: Email field
hu: E-mail mező

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemcímeként lesz használva.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemleírásaként lesz használva.

en: Creator field
hu: Létrehozó mező

en: Publication date field
hu: Közzététel dátuma mező

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
hu: A sorstílus bővítménynek szüksége van az RSS-elemként használandó <em>views</em> mezők meghatározására.

en: Display fields as RSS items.
hu: Mezők megjelenítése RSS elemekként.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
hu: A mező ami az RSS elem minden sorában pubDateként lesz használva. RFC 2822 formátumúnak kell lennie.

en: GUID settings
hu: GUID beállítások

en: GUID field
hu: GUID mező

en: The globally unique identifier of the RSS item.
hu: Az RSS elem globális egyedi azonosítója.

en: GUID is permalink
hu: A GUID permalink

en: The RSS item GUID is a permalink.
hu: Az RSS elem GUID-ja egy permalink.

en: Guid settings
hu: Guid beállítások

en: Podcasts
hu: Podcast-ok
