Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to sv translation catalogue (76 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Links
sv: Länkar

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Settings
sv: Inställningar

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Description field
sv: Beskrivningsfält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Email
sv: E-post

en: Created
sv: Skapad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: File size
sv: Filstorlek

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Source
sv: Källa

en: Today
sv: Idag

en: Changed
sv: Ändrad

en: Complete
sv: Slutförd

en: Apply
sv: Applicera

en: Decimal
sv: Decimaltal

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Offset
sv: Kompensera

en: Creator
sv: Upphovsman

en: Title field
sv: Titelfält

en: Generates an RSS feed from a view.
sv: Genererar ett RSS-flöde från en vy.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Image field
sv: Bildfält

en: Link field
sv: Länkfält

en: Asc
sv: Stigande

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
sv: Fältet som kommer användas som RSS-objektstitel för varje rad.

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
sv: Fältet som kommer användas som RSS-objektsbeskrivning för varje rad.

en: Creator field
sv: Fält för skapare

en: Publication date field
sv: Datumfält för publicering

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
sv: Insticksprogram för radstil kräver att du specificerar vilka vyfält som skall användas för RSS-objekt.

en: Display fields as RSS items.
sv: Visa fält som RSS-objekt.

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
sv: Fältet som kommer användas som RSS-objektet pubDate för varje rad. Det måste vara i formatet RFC 2822.

en: GUID settings
sv: Inställningar för GUID

en: GUID field
sv: Fält för GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
sv: Den globalt unika identifieraren för RSS-objektet

en: GUID is permalink
sv: GUID är permanent länk

en: The RSS item GUID is a permalink.
sv: RSS-objektet GUID är en permanent länk.

en: Guid settings
sv: Inställningar för Guid
