Podcast Publisher (1.0.0-alpha9) - en to te translation catalogue (47 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Status
te: స్థితి

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Delete
te: తొలగించు

en: Type
te: రకం

en: Author
te: రచయిత

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: view
te: వీక్షించు

en: File
te: ఫైల్

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Links
te: లంకెలు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Feed
te: ఫీడ్

en: Description field
te: వివరణ ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: True
te: సత్యం

en: False
te: అసత్యం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Summary
te: సారాశం

en: View
te: చూడు

en: Keywords
te: కీపదాలు

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Created
te: సృష్టితం

en: All
te: అన్నీ

en: Page
te: పేజీ

en: Duration
te: నిడివి

en: Source
te: మూలం

en: Today
te: ఈరోజు

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Precision
te: ఖచ్చితత్వం

en: Subtitle
te: ఉపశీర్షిక

en: - All -
te: - అన్ని -

en: « First
te: « మొదటి

en: Last »
te: చివర »
