Points (2.0.2) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Log
de: Protokoll

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Created
de: Erstellt

en: Points
de: Punkte

en: State
de: Status

en: Users
de: Benutzer

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Changed
de: Geändert

en: Machine name
de: Systemname

en: Point
de: Punkt

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
