Points (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: State
id: Status

en: Users
id: Pengguna

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Machine name
id: Nama mesin
