Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Totals
fa: مجموع

en: Item
fa: آیتم

en: Currency
fa: واحد پول

en: Cost
fa: هزینه

en: Quantity
fa: تعداد

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Add item
fa: افزودن آیتم

en: Logo
fa: آرم

en: Month
fa: ماه

en: Amount
fa: مقدار

en: Tools
fa: ابزارها

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: No.
fa: شماره

en: Street address
fa: آدرس خیابان

en: Documents
fa: اسناد

en: Revenue
fa: درآمد

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Tax ID
fa: شناسه مالیات

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).
