Polish accounting (1.0.0-beta2) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Totals
ro: Total

en: Item
ro: Produs

en: Currency
ro: Monedă

en: Quantity
ro: Cantitate

en: File
ro: Fișier

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: Country
ro: Ţară

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Notes
ro: Note

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Logo
ro: Siglă

en: Month
ro: Lună

en: Amount
ro: Suma

en: Tools
ro: Instrumente

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Balance
ro: Sold

en: Street address
ro: Adresă

en: Documents
ro: Documente

en: VAT
ro: TVA

en: Contractor
ro: Contractantul

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).
