Polish accounting (1.0.0-beta3) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Totals
da: Total

en: Item
da: Element

en: Currency
da: Valuta

en: Cost
da: Omkostning

en: Quantity
da: Mængde

en: File
da: Fil

en: None
da: Ingen

en: Number
da: Antal

en: Country
da: Land

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Notes
da: Noter

en: Add item
da: Tilføj menupunkt

en: Month
da: Måned

en: Amount
da: Beløb

en: Tools
da: Værktøjer

en: City
da: By

en: Postal code
da: Postnummer

en: Unit
da: Enhed

en: Short description
da: Kort beskrivelse

en: Balance
da: Saldo

en: Street address
da: Adresse

en: Document
da: Dokument

en: Documents
da: Dokumenter

en: Revenue
da: Omsætning

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
da: %type: @message i %function (linje %line af %file).
